wecare@maisondrake.com

FREE U.S.A SHIPPING ON ALL ORDERS OVER $75

Collection: Eco Kids USA

8 products
  • Crayon Rocks Eco-Kids Eco-Crayons Sea Rocks

    Easy to hold, hard to break, never needs to be sharpened Includes 8 colors: ...

    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    $11.75
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Eco Kids USA 3 Piece Eco-friendly Art Dough

    Non-toxic product Kid safe art product Made in Portland Maine 3 colors in sc...

    Regular price
    $16.99
    Sale price
    $16.99
    Regular price
    $16.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Eco Kids USA Crayon sticks (10 pack)

    100% pure beeswax 100% natural soywax Non-toxic, the angles also help with c...

    Regular price
    $11.75
    Sale price
    $11.75
    Regular price
    $11.75
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Eco Kids USA Crayon sticks (20 pack)

    100% pure beeswax 100% natural soywax Non-toxic, the angles also help with c...

    Regular price
    $14.44
    Sale price
    $14.44
    Regular price
    $14.44
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Eco Kids USA Dough 2 Pack Sun

    Eco-dough is an original in the natural dough market and was first introduced...

    Regular price
    $9.99
    Sale price
    $9.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Eco Kids USA Set Art Pad + Eco-Crayon Sticks 20pk

    Our eco-crayon sticks are handmade from beeswax, soy wax, and stearic acid.  ...

    Regular price
    $30.00
    Sale price
    $30.00
    Regular price
    $28.50
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Eco Kids USA-Friendly Art Supplies, Dough (6 Colors)

    Eco-dough is an original in the natural dough market and was first introduced...

    Regular price
    $19.99
    Sale price
    $19.99
    Regular price
    $21.75
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Eco-Friendly Art Supplies, Sea Rock Shaped Crayons

    Designed to emulate sea rocks from the beautiful Maine coast, these earthy-co...

    Regular price
    $10.75
    Sale price
    $10.75
    Regular price
    $10.75
    Unit price
    per 
    Sold out